WWE Türkiye®
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWE Türkiye®

Türkiye'nin En Kapsamlı Amerikan Güreşi Forumu | Umut Elmasoğlu & Emircan Şentürk Kuruluşudur.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Güreş ve Ben...

3 posters
YazarMesaj
Killing Karma
Co-Admin
Co-Admin
Killing Karma

Rep : 0

Güreş ve Ben... Empty
MesajKonu: Güreş ve Ben...   Güreş ve Ben... EmptyCuma Mart 11, 2011 4:17 pm

Ben güreşe başladığımda, o sıralar yıl 92. O sıralar takip sıfır güreşe. E... Tabii haklılar. 80'lerde ve 90'larda güreşe bakıldığında netçe görülen bir senaryo kötülüğü vardı. O yıllar her şey hem de her şey sıfır. Ne senaryo var ne hareketlilik. Aslına baktığımızda WWE için şu an az para gibi görünen bariyerler bile yok, demir koyuyorlardı. İzleyenin olmaması da bu yüzden doğal. Hikâyeler çocukça ve ben de o zamanlar ben de bir çocuğum. Bilgim yok. Ben o yaşlarda WWE'yi zevkle izlerim ve bu çocuk hikayelerine de inanırım. Oysa şimdi baktığımda yeni başlamanın verdiği güreş sevgisi olmasa ben değil izlemek adını bile ağzıma almam. O zamanın hikâyelerine ve karakterlerie baktığımızda hiç birimizin 2002'deki, 2001'deki maçlarını bırakıp da o maçları izlemek istemeyeceğini ben de siz de iyi biliyorsunuz.

Derken benim yaş oldu 11-12. Mütevazi bir insan olmama rağmen zeki bir çocuk olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Tabii bunda profesyonel güreşin de katkısı olduğunu unutmadım hiçbir zaman. Hayat... İşte bakın ne hallere getirdi o yıllardan 3-4 sene önce güreşle yatan kalkan ben... Ne oldu bana? Ne oldu da o yıllar soğudum? Herbiriniz o yılları sevmezsiniz, izlemezsiniz. Fakat bir anda n'oldu WWE'ye? WWE WCW ile girdiği yarışta bir anda büyük kesime hitaba başladı. Sanki o anlarda ''Çocuklara değil de, büyük kesime hitab edersek daha çok para kazanırız, batmayız.'' düşüncesi geldi WWE'ye. Ondan sonra ben WWE'ye geri dönüş yaşadım. Size anlatmak isterim o yılları. WWE artık çocukları değil, büyükleri ekrana çekmeye çalışıyordu. Hikâyelerde şiddet, cinsellik ve doğal olarak da gerçekçilik arttı. Derken ''feud'' diye adlandırdığımız olay geldi bir anda. Aynı zamanda ''tag team'' dediğimiz fakat Türkçede bir türlü karşılığı olmayan bir kelime ortaya çıktı. Yani anlatmak istediğim vardı ama tag team diye ben anca buna derdim. Bret Hart coştu, Stone o sıraların ilk mimik hareketleri ve promolara başladı. Bu seyircileri coşturdu, WCW'yi seyrci peşinden koşturdu. Fakat olmadı, olmadı o kötü şey. WWE yoluna devam etti ve bize iyi maçlar izletmeye başladı.

Ama baktık ki artık, searyo yok. Promo sıfır. Cinsellik yok. Bir tek lanet PG politikası var. Bu politika da beni WWE'den soğutan ama bebeleri TV'ye yapıştıran bir olay oldu. WWE kendini mutlu etmek için eski kesimden para çıkmayacağını, bu adamların hepsinin artık evde izlediğini, bu adamların artık bunlara bakmayacağını anladı. ''Hele şükür'' dedik. Yetişkinler gidip ''Siks van naynn...'' deyip de WWE maskeleri, Rey t-shirtleri almayacağı için kekleyecek para sızdıracak bir kesim aradı. Bu kesim ne idi? Bunu hepimiz biliyoruz. Bu kesim çocuklardı. Birden çocuklara dikti gözünü WWE. Ama böyle dediğimie bakmayın. WWE iyi para kazanıyor. Vince kaybettiği paraların acısını çıkarıyor. Artık kendisini de senaryolara sokmuyor. O sadece evde yatıyor ve kurnazlık planlıyor. Ama artık başka şansımız yok. Bitti bu iş. WWE ya batacak yeni bir şirketi çıkacak, ya da WWE böyle güzel güzel para kazanacak ve ben ve ben yaşta insanlar güreşten soğuyacaklar, arabada hız yaparak yolda sürmektense bilgisayarda Counter oynamak gibi bir şey bu. WWE para kazanıyor merak etmeyin. Artık WWE batıyor konuları, biz ne yapsak da WWE'yi kurtarsak diye düşünmeyin. Bırakın, aksın yoluna. WWE para kazanıyor. Vince'nin cebi doluyor. Vince mutlu, Shane mutlu, Stephanie mutlu. Nasıl olsa hepsi evde bir yatıyor, biri yine yatıyor diğeriyse çocuklarına bakıyor. Bir şey yok yani. Oturdukları yerden para kazanıyorlar. ''Ama uğraşmadılar mı?'' tabii ki uğraştılar. Fakat artık yoruldular ve bunu artık yatarak yapmaya karar verdiler. Artık WWE süper. Artık WWE müthiş. ''Bilgehean abi''miz sağolsun.

Artık ben bıktım. Beni bağlayan maçlar yok artık. Ben hiç bir maçın tamamını izlemem artık. İzleyemem. Çünkü ben bir bebek değilim.Ben bir gencim. Onlar ''Ben bunları yapmam ki abi, ben müthiş bir çocuğum, ben arkadaşalarıma bunu yapmam. Ben çok iyi bir çocuğum. Her hafta sizi izlerim. Ben seni çok seviyorum. Sen müthişsin. Çok bilgilisin. Güreşten çok iyi anlıyorsun. Sen müthişsin.''diyorlar. Ben bu değilim işte. Arkamdan çocukların beni övmesi abi sen müthişsin demesi benim hoşuma gitmez. Çünkü ben ne Bilgehan'ım ne de onun yerine gelen yeniler...

Artık WWE'nin ben hiçbir maçını tamamen izleyemiyorum. Ya Desirulez'den önemli maçlara bakıyorum, ya da PPV'leri tamamen izliyorum. Aman... sakın ama sakın, bunu hiç bir yerde, sokakta, evde, okulda, dinlemeyin bu lafları. Boş laflar bunlar...

Not:Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Wooo!
Admin
Admin
Wooo!

Güreş ve Ben... Empty
MesajKonu: Geri: Güreş ve Ben...   Güreş ve Ben... EmptyCuma Mart 11, 2011 5:29 pm

Güzel yazmışsın hacı. Baya güzel.
http://gureswwetr.yetkin-forum.com
Killing Karma
Co-Admin
Co-Admin
Killing Karma

Güreş ve Ben... Empty
MesajKonu: Geri: Güreş ve Ben...   Güreş ve Ben... EmptyCuma Mart 11, 2011 6:03 pm

Teşekkür ederim hacım.Smile
The Animal Kingdom
Moderatör
Moderatör
The Animal Kingdom

Güreş ve Ben... Empty
MesajKonu: Geri: Güreş ve Ben...   Güreş ve Ben... EmptyCuma Mart 11, 2011 6:17 pm

Abi bayağı güzel yazmışsın.
Killing Karma
Co-Admin
Co-Admin
Killing Karma

Güreş ve Ben... Empty
MesajKonu: Geri: Güreş ve Ben...   Güreş ve Ben... EmptyCuma Mart 11, 2011 6:23 pm

Rica ederim.

Güreş ve Ben...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Jericho'nun Güreş Tarihinde kazandığı tüm kemerler!